E-İmza Hizmetleri

E-İmza Hizmetleri

TÜRKKEP, hızlı ve kaliteli e-İmza hizmeti ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır. Yerinde ve anında e-İmza satışı ve satış sonrası destek hizmetleri konusundaki başarısı artarak devam eden TÜRKKEP, JETimza adını verdiği ayrıcalıklı üstün ve hızlı hizmet anlayışını başarıyla sürdürmektedir. Bu ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanabilmek için  0262 644 24 50 numraları telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

 

E-İmza Nedir?                                     

E_Imza_NedirE-İmza, elle atılan imza ile aynı hukuki geçerliliğe sahiptir.

E-İmza, elektronik işlemlerde gönderilen bilginin yolda değişmediğini, gönderen kişiye ait olduğunu ve inkâr edilemeyeceğini garantiler.

E-İmza elektronik ortamda gerçekleşen işlemlerde kişilerin kimlik bilgilerinin doğruluğunu garantiler.

E-İmza için gerekli nitelikli elektronik sertifika (NES) gerçek kişilere/bireylere sağlanır, “kurumsal NES” 5070 Sayılı E-İmza Kanunu kapsamında sağlanmamaktadır. Kurum adına yetkili kişiler sahip oldukları e-İmzalarını tüm kurumsal işlemlerde kullanabilirler.

TÜRKKEP, yetkili ESHS (E-Güven) ile anlaşmalı kayıt otoritesi olarak, NES hizmetleri ve e-İmza entegrasyon çözümleri sağlamaktadır.

TÜRKKEP Müşteri Hizmetleri veya size en yakın Başvuru Merkezimiz üzerinden e-İmza başvurunuzu yapabilir veya yerinde başvuru ve kayıt hizmeti talep ederek e-İmzanızı yerinizde anında alabilirsiniz.

TÜRKKEP, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca Nitelikli Elektronik Sertifika üretmeye yetkili E-GÜVEN Elektronik Bilgi Güvenliği A.Ş’nin Yetkili Kayıt Otoritesi olarak e-İmza hizmetleri sağlamaktadır.