Neden Mobil Uyumlu Bir Web Siteniz Olmalı?

Neden Mobil Uyumlu Bir Web Siteniz Olmalı?

Şimdi veya yakın gelecekte mobil uyumlu responsive tasarımı olan bir web sitesi sahibi olmanın planlarını yapmıyorsanız bu teknolojinin firmanıza sağlaycağı bir çok avantajdan mahrum olacağınız anlamına geliyor.

Bunun aşağıdaki sıralanan maddeler gibi bazı istisnaları olabilir. Bu istisnalar şunlardır;

  • 1- Verdiğiniz hizmetler web sitesine bağlı değilse
  • 2- Rakipleriniz yoksa

Bu üç istisnadan biri sizi uyuyorsa mevcut sitenizle devam edebilirsiniz. Fakat siteniz üzerinden iş alıyorsanız gittikçe kullanımı artan akıllı cihazların dünyasında bütün ortamlarda uyumlu ve esnek çalışmayan bir web sitesi şriketinizin iş kaybetmesine neden olacaktır. Firma olarak en önemli temel hedefleriniziden birinin online pazarlama olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Uyumlu(Responsive) tasarım sizin için yeniyse kötü hissetmenize gerek yok çünkü çoğunluğun durumu sizinle aynı. Firmaların çoğu henüz bu teknoloji ile tanışmış değil. Responsive web tasarım, web sitenizi masaüstü, tablet ve akıllı telefonların ekranlarına sığacak şekilde ayarlayan bir teknolojidir. Akıllı telefonunuzda web sitenizi açmayı denediniz mi? Eğer Responsive bir tasarıma sahip değilseniz masaüstünde görüntülenen web sitenizin çok küçük bir halini göreceksiniz. Resimler uygun konumlandırılmamış ve yazılar okunmuyor olacaktır. Okumak ve bağlantılara tıklamak için sürekli yakınlaştırma uzaklaştırma yapmak zorunda kalacaksınız. Kullanımının ne kadar zor olduğunu siz de farkedeceksinizdir. Bu sizin sitenizin Responsive yani duyarlı bir tasarıma